Jetpet ATF Yağı
ATF II
Çok iyi rafine edilmiş yüksek kaliteli baz yağlarda okdisayon, pas ve korozyona dayanıklılık sağlayıcı, köpük önleyici katık paketi kombinasyonu ile üretilen şanzuman yağıdır. Binek araçlarda, ağır vasıtaların direksiyon dişlilerinde, şanzuman ve transmisyonlarda kullanılır. Her türlü iklim şartlarında köpürme yapmadan aşınmayı en aza indirir. Sessiz ve sarsıntısız transmisyon sağlar.
AMBALAJLANMA ŞEKLİ:1 LT, 3 LT, 18 LT, 205 LT.
GENEL MAKSATLI YAĞLAR 10 30 50

KULLANIM YERLERİ VE ÖZELLİKLERİ Parafinik esaslı, yüksek viskozite indeksli, katık içermeyen mineral yağlardır. Sabit dizel gaz ve çift yakıtlı motorlarda, pava kompresörlerinde, ağaç kesme makinelerinde, hızarlarda, temizleyici katık, gerekmeyen yerlerde kullanılır. Isı stabilitesi ve oksidasyona karşı direnci iyidir. Elektrik motorlarında, hava temizleyicilerde, yataklarda, makine parçalarında zincirlerde ve orta sıcaklıklarda ısı transfer akışkanı olarak kullanılır.
DEPOLAMA Bütün ambalajlı ürünler kapalı yerde depolanmalıdır. Ancak fıçıların açık yerde depolanması zorunluysa, ürünün yağmur suyu ile temas ederek zarar görmesini önleyebilmek için, fıçılar baş aşağı konulmalıdır. Kolili ambalajda, tenekede  veya plastik bidondaki motor yağları kesinlikle kapalı alanda depolanmalıdır. Etiket ve litolar kötü hava şartlarından ve nemden etkilenerek deforme olur. Açık alanda depolama zarureti olursa, üzeri sağlam bir örtü ile kapatılmalıdır. En fazla 2 palet üst üste depolanmalıdır.
ÖNERİLER • Boş ambalajları çöpe atmayınız. İstasyon yetkilisine teslim ediniz. • Çocukların temas etmemesini, sağlayınız, Elle temas edilirse deterjanla ve bol su ile yıkayınız. Kullanılmış yağ buharını solumayınız. Yağa temas etmiş elle, gözünüze veya yiyeceklere dokunmayınız. Kazaen oluşmuş durumda derhal doktora gidiniz. • Kullanılmış motor yağını kanalizasyona veya toprağa dökmeyiniz. 1 gram atık yağın onlarca ton yer altı suyunu ve bitki florasını dolayısıyla insan sağlığını tehdit ettiğini unutmayınız. Atık yağları istasyon yetkilisine teslim etmek bir vatan ve insanlık borcudur. • Kullanılmış yağları sobalarda ve sanayide Fuel oile katarak yakmayınız. Bu defada havayı çok kötü şeklide kirletirsiniz. Aşırı emüsyonlar Küresel ısınma yanında, insan sağlığını tehdit eder. • Amerika ve Avrupa’da olduğu gibi atık motor yağlarının rafine yöntemi başta olmak üzere geri kazanılması için Petder’e teslim edilmek üzere istasyon yetkilisine teslim ediniz.  • Atık yağlar bütün Dünyada gittikçe artan oranda geri kazanılarak hem daha temiz çevre, Hem de Sonsuz kere ve ham petrole göre 2/3 oranında daha az enerji gerektirdiğinden ve daha ekonomik olarak geri kazanılacağından ekonomiye büyük katkı sağlayacaktır. Ülkemizin Baz yağ ithalatı azalacaktır. • 1 Galon Kullanılmış yağ, 44 Galon Ham Petrole eşdeğer baz yağ verir.
AMBALAJLANMA ŞEKLİ: 18 lt, 205 lt